close
تبلیغات در اینترنت
آشنایی با قدرت نظامی کانادا
loading...

ارتش جهانی ویکی نظامی

قدرت نظامی کانادا کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه‌است. ساختار حکومت در کانادا از پادشاه یا ملکه بریتانیای کبیر، دولت محوری فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده ملکه الیزابت (یا به طور کلی پادشاه) ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده‌است. رأی دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعده این هرم قرار می‌گیرند. پادشاه کشور کانادا ملکه الیزابت…

مشکلات سایت
با سلام

مدتی هست که سایت دچار مشکلاتی بوده از پاک شدن تصاویر و خراب شدن قالب و باز نشدن پست های ایندکس شده در گوگل این مشکلات به دلیل مشکلاتی هست که در تمدید شدن دامین سایت بوجود اومده که ما تا روز های آینده سعی می کنیم اون هارو برطرف کنیم...

با تشکر-مدیریت سایت ارتش جهانی
آخرین ارسال های انجمن
ADMIN بازدید : 540 جمعه 06 ارديبهشت 1392 نظرات ()

قدرت نظامی کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه‌است.
ساختار حکومت در کانادا از پادشاه یا ملکه بریتانیای کبیر، دولت محوری فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده ملکه الیزابت (یا به طور کلی پادشاه) ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده‌است. رأی دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعده این هرم قرار می‌گیرند. پادشاه کشور کانادا ملکه الیزابت دوم است که قانون به امضا و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی می‌یابد. این کشور با دارا بودن ۱۰ استان و ۳ ناحیه توسط دولت‌های مستقل از هم اداره می‌شود، که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته و کانادای متحد را پدید آورده‌اند. این کشور از غرب و شرق به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و قاره شمالگان محدود می‌شود و از جنوب و شمال غرب با ایالات متحده آمریکا همسایه‌است. هرچند کانادا پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه است. نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری مرز آمریکا زندگی می‌کنند. نزدیکی جغرافیایی این کشور، به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد، به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است. با این حال این رابطه اقتصادی قوی، مضراتی هم برای کانادا در پی داشته‌است. آلودگی ناشی از فعالیت کارخانه‌های آمریکایی در نزدیکی مرز دو کشور یکی از این مضرات است. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا، در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، عریض‌ترین آبشار جهان هم در این کشور قرار دارد. این کشور تا سال ۱۷۱۳ مستعمره فرانسه بود. در این سال انگلیس کنترل آن را در دست گرفت. در قرن نوزدهم کانادا استقلال یافت. این کشور عضو کشورهای همسود (مشترک‌المنافع) است. کنفدراسیون کانادا، زیر تشریفات سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره می‌شود.
 
پایتخت کانادا شهر اتاوا است، محلی که در آن مجلس کشور و خانهٔ فرماندار کل قرار دارد. او به صورت تشریفاتی رئیس مملکت است و به عنوان نماینده ملکه الیزابت دوم در کانادا، مستعمرهٔ سابق بریتانیای کبیر، زندگی می‌کند.

 

براساس اطلاعات منتشر شده توسط سازمان سيا و كتابخانه كنگره آمريكا و برآورد آنها در سال ‌۲۰۱۱، هم‌اكنون كانادا از نظر توان نظامي در رده بيست و پنجم قدرت‌هاي نظامي جهان قرار دارد.
بر اساس اطلاعات عنوان شده از سوي سازمان اطلاعات مركزي آمريكا (سيا) و كنگره آمريكا، كانادا كه جمعيت آن ۳۴ ميليون و ۳۰ هزار نفر است، هم‌اكنون داراي ۶۸ هزار پرسنل فعال نظامي است و تعداد نيروهاي ذخيره فعال اين كشور ۴۷ هزار نفر است.
 
نيروي زميني كانادا داراي ۲۰۱ دستگاه تانك، ۲۴۷۰ دستگاه نفربر، ۱۵۰ عراده توپ كششي، ۸۰۰ خمپاره‌انداز، ۱۴۸۵ سامانه ضد تانك، ۳۴ سامانه پدافند هوايي و ۱۰۵۰۰ وسيله نقليه لجستيكي است.
نيروي هوايي كانادا نيز داراي ۵۴۴ فروند جنگنده و هواپيما، ۲۰۱ فروند هليكوپتر و ۱۴۰۴ فرودگاه عملياتي است.
نيروي دريايي كانادا نيز داراي ۳۳ فروند كشتي، ۹ بندر، ۳ ناوشكن، چهار زيردريايي، ۱۲ ناوچه، ۲۰ قايق نظامي گشت زني است. نيروي دريايي كانادا داراي ناو هواپيمابر و قايق‌ جنگي خشكي آبي نيست.
بودجه نظامي كانادا در سال ‌۲۰۱۱، ۲۱ ميليارد و ۸۰۰ ميليون دلار بوده است. كشور كانادا داراي مساحت ۹ ميليون و ۹۸۴ هزار كيلومتر مربع و ۲۰۲ هزار كيلومتر خط ساحلي است. كانادا داراي۸۸۹۳ كيلومتر مرز مشترك است.
 
 
 
 
 
 نیروی انسانی 

 کل جمعیت : ۳۴،۰۳۰،۵۸۹ [۲۰۱۱]
 نیروی انسانی در دسترس  : ۱۵،۷۸۶،۸۱۶ [۲۰۱۱]
 مناسب برای خدمت  : ۱۳،۰۲۳،۱۴۱ [۲۰۱۱]
 مناسب برای خدمت  : ۴۲۴،۲۶۴ [۲۰۱۱]
 نیروی نظامی فعال : ۶۷،۷۵۶ [۲۰۱۱]
 نیروی نظامی رزرو : ۴۷،۱۱۶ [۲۰۱۱]
  نیروی زمینی

 مجموع تجهیزات نیروی زمینی : ۵۱۰۶
 تانک ها : ۲۰۱ [۲۰۱۱]
 نفربرها : ۲,۴۷۰ [۲۰۱۱]
 توپخانه کششی : ۱۵۰ [۲۰۱۱]
 توپ : ۰ [۲۰۱۱]
 موشک انداز : ۰ [۲۰۱۱]
 خمپاره : ۸۰۰ [۲۰۱۱]
 تسلیحات ضد تانک : ۱۴۸۵ [۲۰۱۱]
 تسلیحات ضد هوایی : ۳۴ [۲۰۱۱]
 وسایل نقلیه لجستکی : ۱۰۵۰۰
 


 نیروی هوایی
 تعداد هواپیما : ۵۴۴ [۲۰۱۱]
 هلیکوپتر : ۲۰۱ [۲۰۱۱]
 فرودگاه عملیاتی : ۱۴۰۴ [۲۰۱۱]
  منابع

 تولید نفت : ۳،۲۸۹،۰۰۰ بشکه / روز [۲۰۱۱]
 مصرف نفت : ۲،۱۵۱،۰۰۰بشکه / روز  [۲۰۱۱]
 ذخایر اثبات شده : ۱۷۵۲۰۰۰۰۰۰۰۰ بشکه / روز [۲۰۱۱]
 

 

 

 

 

 

 لجستیک

 نیروی کار : ۱۸،۵۹۰،۰۰۰ [۲۰۱۱]
 پوشش جاده : ۱۰۴۲۳۰۰ کیلومتر
 پوشش راه آهن : ۴۶۵۵۲ کیلومتر
 


 مالی (USD)

 بودجه دفاعی  : ۲۱۸۰۰۰۰۰۰۰۰ $ [۲۰۱۱]
 ذخایر ارز و طلا : ۵۴۳۶۰۰۰۰۰۰۰ $ [۲۰۱۱]
 قدرت خرید  : ۱.۳۳۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار [۲۰۱۱]
 


 جغرافیایی

 آبراهه ها : ۶۳۶ کیلومتر
 خط ساحلی : ۲۰۲۰۸۰ کیلومتر
 مساحت : ۹،۹۸۴،۶۷۰ کیلومتر
 مرز مشترک  : ۸۸۹۳ کیلومتر
  نیروی دریایی

 مجموع کشتی های نیروی دریایی  : ۳۳
 ناوگان بازرگانی : ۱۸۴ [۲۰۱۱]
 بنادر مهم و پایانه ها : ۹
 ناو هواپیمابر : ۰ [۲۰۱۱]
 ناوشکن  : ۳ [۲۰۱۱]
 زیردریایی : ۴ [۲۰۱۱]
 ناوچه : ۱۲ [۲۰۱۱]
 قایق گشتی  : ۲۰ [۲۰۱۱]
 قایق مین روب  : ۱۲ [۲۰۱۱]
 تجهیزات ابی و خاکی  : ۰ [۲۰۱۱
 
 
 
 


نیرو هوایی کانادا

CF-18 Hornet یکی از جنگنده های قدرتمند کانادا است که توسط شرکت بوئینگ ساخته شده است . این جنگنده در واقع جنگنده ای است که بشیتر برای عملیات در دریا و برای عملیات بر روی ناو های هواپیما بر ساخته شده است . در واقع دو نمونه از این جنگنده وجود دارد که مدل اول به نام CF-18 Hornet و نمونه پیشرفته تر به نام F/A-18 Hornet است . اکنون تیمی  از کمپانی های بوئینگ،نورث روپ گرومن،جنرال الکتریک ،ریتئون وبیش از هزار تولید کننده ی دیگر کار ساخت و تولید سوپر هورنت ها را برعهده گرفته اند .با مقایسه هایی که در سال 2003 انجام گرفته قیمت هر فروند از نوع یک سرنشینی  این هواپیما 57میلیون دلار ،نوع دوسر نشینه 59میلیون دلار ونوع جنگ الکترونیک 66 میلیون دلار تخمین زده شده است . یکی از ویژگی های برجسته این جنگنده قدرتمند کاکپیتاین جنگنده است که مجهز به نمایشگرهای لمسی،یک نمایشگر کریستال مایع چند منظوره برای نمایش اطلاعات تاکتیکی و دو نمایشگر یک رنگ است.همچنین  نرم افزار و اویونیک پیشرفته کاکپیت مجهز به نقشه ی دیجیتالی رنگی وعینک چشمی دید در شب نیز بود؛البته نوع«بلاک2»سوپر هورنت مجهز به سایت نشانه گیری متصل به کلاه خلبان خواهد شد . همچنین صندلی پرتاب شونده ارتفاع صفر سرعت صفر«اس جی یو -6/5»مارتین بیکر ،ایمنی خلبان را تامین می کند .

سرنشینان : 2 نفر
طول : 17.07 m
طول بال های جنگنده : 12.31 m
ارتفاع : 4.66 m
قيمت: ۳۹.۵ ميليون دلار
وزن خالی ( بدون راکت ها و موشک ها ) : 10,455 kg
وزن به همراه موشک ها : 16,850 kg
سرعت : 1,814 km در ساعت
نیروی حرکت : 3,330 km بدون سوختگیری
حداكثر وزن موقع Takeoff: حدود ۲۳.۴۰۰ كيلوگرم
موشك های هوا به هوا:  ضدهوايی AIM-9,AIM-7,AIM-120
هوا به زمين: AGM-45 Shrike,AGM-65 maverick
ضد ناو:  AGM-84 Harpoon  

تصویر
تصویر

C-17

C-17 یکی از هواپیما های غول پیکر نظامی کانادا است که در سال 1993 توسط شرکت بوئینگ ساخته شد و هم اکنون در نیروی هوایی کانادا در حال خدمت است . به غیر از کانادا کشور های ایالات متحده آمریکا ، استرالیا و انگلستان از این هواپیمای غول پیکر استفاده می کنند . این هواپیمای نظامی قادر هست که بیش از 105 نفر را حمل کند که این میزان در مقابل میزان حمل بار اصلا به چشم نمی آید . این هواپیما بیشتر برای جابجایی هلیکوپتر ف نفربر ، تانک ، ماشین ها و خودرو های نظامی کاربرد دارد . شایان ذکر است وزن برخاست اين هواپيماها از 260 تا 450 تن بوده، مقدار بار آنها از 78 تا 250 تن، سرعت آنها حدود 900 كيلومتر در ساعت و موتورهاي آنها نوعاً چهار عدد و هر كدام از انها دارای وزنی معادل 30 تا 35 هزار پوند مي باشند. قيمت اين هواپيماها از 80 تا 120 ميليون دلار مي باشد.
طول : 53 m
طول بال ها : 51.75 m
ارتفاع : 16.8 m
وزن خالی : 128,100 kg
وزن در هنگام تیک آف : 265,350 kg
سرعت : 830 km در ساعت
برد : 4,482 km بدون سوختگیری
خدمات پرواز : 13,716 m
قیمت : 258 میلیون دلار
وزن برخاست:  25 تن
تعداد و قدرت موتور: چهار موتور و هر موتور 2500 تا 3000 اسب بخار

تصویر

تصویر
تصویر

پادشاه دریا

CH-124 یکی از بالگرد های پیشرفته و مدرن کشور  آمریکا است که هم اکنون در یگان نیروی دریایی کانادا هم مورد استفاده قرار می گیرد . در سال 1962 اولین ch-53 سفارش داده شد و اولین پرواز خود را در 12 اکتبر 1964 بود و به دلیل اینکه نیروی دریایی از این هلیکوپتر راضی بود تمایل دارد این هلیکوپتر را تا سال 2015 در خدمت داشته باشد. تعداد 12 فروند s-61 و 6 فروند rh-53 به ایران صادر شد البته تعدادی نیز در حادثه طبس به دست آوردیم که بعد از انقلاب و قطع روابط ایران با آمریکا و شرکت سازنده این هلیکوپتر مشکلاتی اعم از کمبود قطعات که باعث شد این هلیکوپتر ها زمین گیر شوند اما با بالاخره با همکاری شرکت پنها توانستیم آنها را بازسازی کنیم.این هلیکوپتر با استفاده از 6 رتور و موتور پر قدرت t-64-ge-41 توربو شافت قابلیت حمل 16 تن بار را دارا میباشد.این هلیکوپتر قابلیت جابه جای 37 سرباز را در شرایط استاندارد و 55 سرباز را در شرایط ضروری حمل بکند البته از این هلیکوپتر برای نجات نیز استفاده میکنند این هلیکوپتر به وسیله یک مسلسل 7/62mm مسلح میشود البته aim-9 نیز هم بر روی این هلیکوپتر امتحان شده.
شش نمونه از این بالگرد وجود دارد که با نام های :
CH-124  
CH-124A  
CH-124B  
CH-124B2  
CH-124C  
CH-124U  
فعلا فقط کشور کانادا است که از این بالگرد استفاده می کند .
سرنشینان : 7 نفر
طول : 16.7 m
ارتفاع : 5.13 m
وزن خالی : 5,382 kg
وزن همراه با بار : 8,449 kg
وزن در موقع تیک آف : 10,000 kg
سرعت : 267 km درساعت
برد : 1,000 km بدون سوختگیری
جنگ ها : جنگ ویتنام
این بالگرد به کشورهای بسیاری صادر شده اعم از آرژانتین استرالیا برزیل کانادا دانمار آلمان هند ایران عراق ایتالیا ژاپن مالزی نروژ پاکستان قطر عربستان اسپانیا تایلند ونزوئلا اما کشورهایی مانند ایتالیا(AGUSTA) ژاپن(MITSUBSHI) کانادا این بالگرد را در کشور خود تولید می کنند.همچنین یکی از دیگر تولید کنندگان پادشاه انگلستان می باشد . در سال 1969 کانادا 41 فروند CH-124 را سفارش داد این مدل که بالگرد پیش اخطار می باشد توسط یک رادار کوچک که بر روی دوم آن نصب می شود مانند یک آواکس کار می کند .

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  به نظر شما ایران در چه زمینه نظامی پیشرفت بیشتری داشته است؟
  آیا از سرعت لود سایت راضی هستید؟


  آمار سایت
 • کل مطالب : 135
 • کل نظرات : 11
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 51
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 50
 • بازدید امروز : 25
 • باردید دیروز : 106
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 25
 • بازدید ماه : 1,966
 • بازدید سال : 1,966
 • بازدید کلی : 718,872
 • جستجو...
  تبلیغات متنی
   تبلیغات متنی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
   تبلیغات متنیجهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
   تبلیغات متنیجهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
  دانلود تولبار ما