close
تبلیغات در اینترنت
آشنایی با قدرت نظامی ترکیه
loading...

ارتش جهانی ویکی نظامی

ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye) با نام رسمی جمهوری ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye Cumhuriyeti)، کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب باختر آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان (منطقه‌ای در جنوب خاور اروپا) قرار دارد. ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب خاوری با عراق و سوریه؛ و در شمال باختری (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه‌است. همچنین ترکیه…

مشکلات سایت
با سلام

مدتی هست که سایت دچار مشکلاتی بوده از پاک شدن تصاویر و خراب شدن قالب و باز نشدن پست های ایندکس شده در گوگل این مشکلات به دلیل مشکلاتی هست که در تمدید شدن دامین سایت بوجود اومده که ما تا روز های آینده سعی می کنیم اون هارو برطرف کنیم...

با تشکر-مدیریت سایت ارتش جهانی
آخرین ارسال های انجمن
ADMIN بازدید : 540 چهارشنبه 04 بهمن 1391 نظرات ()
ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye) با نام رسمی جمهوری ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye Cumhuriyeti)، کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب باختر آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان (منطقه‌ای در جنوب خاور اروپا) قرار دارد.
ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب خاوری با عراق و سوریه؛ و در شمال باختری (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه‌است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از باختر با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب باختر با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگهٔ راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه‌است.
 
پهناوری ترکیه ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع (۳۷ام) است. ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتا پرباران است. شکل این کشور مانند یک مستطیل است که از سوی خاور و باختر امتداد یافته‌است. ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیّت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه جنوب باختر آسیا و اروپا به شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند.

 

براساس اطلاعات منتشر شده توسط سازمان سیا و کتابخانه کنگره آمریکا و برآورد آنها در سال ‌۲۰۱۱، هم‌اکنون ترکیه از نظر توان نظامی در رده ششم قدرت‌های نظامی جهان قرار دارد.
بر اساس اطلاعات عنوان شده از سوی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و کنگره آمریکا، ترکیه که جمعیت آن ۷۸ میلیون و ‌۷۸۵ هزار نفر است، هم‌اکنون دارای ۶۱۲ هزار و ۹۰۰ پرسنل فعال نظامی است و تعداد نیروهای ذخیره فعال این کشور ‌۴۲۹ هزار نفر است.
 
نیروی زمینی ترکیه دارای ۴۲۴۶ دستگاه تانک، ۶۵۹۲ دستگاه نفربر، ۱۸۳۸ عراده توپ یدک کش، ۱۴۱۹ عراده توپ قابل حمل بر روی خودرو، ۵۵۹ سامانه موشک انداز ، ۷۵۷۴ خمپاره‌ انداز، ۴۷۵۴۶ سامانه ضد تانک، ۵۵۴۷ سامانه پدافند هوایی و ۲۴۹۰۶ وسیله نقلیه لجستیکی است.
نیروی هوایی ترکیه نیز دارای ۱۹۴۰ فروند جنگنده و هواپیما، ۸۷۴ فروند هلیکوپتر و ۹۹فرودگاه عملیاتی است. نیروی هوایی ترکیه یک از بزرگترین نیروها در جهان و از سریعترین نیروهای هوایی در ناتو است. این نیرو در حال حاضر ۶۰ هزار و ۱۰۰ کارمند نظامی فعال دارد.
نیروی دریایی ترکیه نیز دارای ۲۶۵ فروند کشتی، هشت بندر، ۱۶ زیر دریایی، ‌۹۳۷ قایق نظامی گشت زنی، ۱۹ ناوچه‌ و ۱۰۸ قایق‌ جنگی خشکی آبی است. نیروی دریایی ترکیه دارای ناو هواپیمابر و ناوشکن نیست.
بودجه نظامی ترکیه در سال ‌۲۰۱۱، ۲۵ میلیارد دلار بوده است. کشور ترکیه دارای مساحت ۷۸۳ هزار و ۵۶۲ کیلومتر مربع، ۷ هزار و ۲۰۰ کیلومتر خط ساحلی و ۲۶۴۸ کیلومتر مرز مشترک است.
نیروهای مسلح ترکیه متشکل از نیروی هوایی، نیروی زمینی، نیروی دریایی، گارد ساحلی و ژاندارمری است. ترکیه بعد از عضویت در ناتو نیروهای مسلح خود را نیز نوسازی کرد و در سال ۱۹۸۰ دومین تجدید ساختار خود را شروع کرد.
ارتش ترکیه دومین ارتش بزرگ عضو ناتو پس از ایالات متحده آمریکا از لحاظ تعداد پرسنل و سرباز است.

 

 
نقشه ترکیه
 
 نیروی انسانی 

 کل جمعیت : ۷۸،۷۸۵،۵۴۸ [۲۰۱۱]
 نیروی انسانی در دسترس : ۴۱،۶۳۷،۷۷۳ [۲۰۱۱]
 مناسب برای خدمت : ۳۵،۰۰۵،۳۲۶ [۲۰۱۱]
 آماده به خدمت : ۱،۳۷۰،۴۰۷ [۲۰۱۱]
 نیروی نظامی فعال  : ۶۱۲،۹۰۰ [۲۰۱۱]
 نیروی نظامی رزرو  : ۴۲۹.۰۰۰ [۲۰۱۱]
  نیروی زمینی 

 مجموع تجهیزات نیروی زمینی : ۶۹۷۷۴
 تانک ها : ۴۲۴۶ [۲۰۱۱]
 نفربرها : ۶,۵۹۲ [۲۰۱۱]
 توپخانه کششی : ۱۸۳۸ [۲۰۱۱]
 توپ : ۱,۴۱۹ [۲۰۱۱]
 موشک انداز : ۵۵۹ [۲۰۱۱]
 خمپاره : ۷۵۷۴ [۲۰۱۱]
 تسلیحات ضد تانک : ۴۷۵۴۶ [۲۰۱۱]
 تسلیحات ضد هوایی : ۵۵۴۷ [۲۰۱۱]
 وسایل نقلیه لجستیکی : ۲۴۹۰۶
 


 نیروی هوایی
  تعداد هواپیما : ۱۹۴۰ [۲۰۱۱]
 هلیکوپتر : ۸۷۴ [۲۰۱۱]
 فرودگاه عملیاتی : ۹۹ [۲۰۱۱]
  منابع

 تولید نفت : ۵۲،۹۸۰ بشکه در روز / روز [۲۰۱۱]
 مصرف نفت : ۵۷۹،۵۰۰ بشکه در روز / روز [۲۰۱۱]
 ذخایر اثبات شده : ۲۶۲۲۰۰۰۰۰ بشکه / روز [۲۰۱۱]

 

 

 

 

 لجستیک

 نیروی کار : ۲۴،۷۳۰،۰۰۰ [۲۰۱۱]
 پوشش جاده : ۳۵۲۰۴۶ کیلومتر
 پوشش راه آهن : ۸۶۹۱ کیلومتر
 


 مالی (USD)

 بودجه دفاعی : ۲۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰ $ [۲۰۱۱]
 ذخایر ارز و طلا : ۷۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰ $ [۲۰۱۱]
 قدرت خرید : ۹۶۰،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ دلار [۲۰۱۱]
 


 جغرافیایی

 راه آبی : ۱۲۰۰ کیلومتر
 خط ساحلی : ۷۲۰۰ کیلومتر
 مساحت : ۷۸۳۵۶۲ کیلومتر
 مرز مشترک : ۲۶۴۸ کیلومتر
  نیروی دریایی

 مجموع کشتی های نیروی دریایی  : ۲۶۵
 ناوگان بازرگانی : ۶۴۵ [۲۰۱۱]
 بنادر مهم و پایانه ها : ۸
 ناو هواپیمابر : ۰ [۲۰۱۱]
 ناوشکن : ۰ [۲۰۱۱]
 زیردریایی : ۱۶ [۲۰۱۱]
 ناوچه : ۱۹ [۲۰۱۱]
 قایق گشتی  : ۱۰۸ [۲۰۱۱]
 قایق مین روب  : ۲۰ [۲۰۱۱
 تجهیزات ابی و خاکی : ۵۵ [۲۰۱۱]
 
 
 
براساس اطلاعات منتشر شده توسط سازمان سيا و كتابخانه كنگره آمريكا وبرآورد آنها در سال ‌2011، هم‌اكنون تركيه از نظر توان نظامي در رده ششم قدرت‌هاي نظامي جهان قرار دارد.

به گزارش ايسنا بر اساس اطلاعات عنوان شده از سوي سازمان اطلاعات مركزي آمريكا (سيا) و كنگره آمريكا، تركيه كه جمعيت آن 78 ميليون و ‌785 هزار نفر است، هم‌اكنون داراي 612 هزار و 900 پرسنل فعال نظامي است و تعداد نيروهاي ذخيره فعال اين كشور ‌429 هزار نفر است.

نيروي زميني تركيه داراي 4246 دستگاه تانك، 6592 دستگاه نفربر، 1838 عراده توپ يدك كش، 1419 عراده توپ قابل حمل بر روي خودرو، 559 سامانه پدافند موشكي، 7574 خمپاره‌ انداز، 47546 سامانه ضد تانك، 5547 سامانه پدافند هوايي و 24906 وسيله نقليه لجستيكي است.

نيروي هوايي تركيه نيز داراي 1940 فروند جنگنده و هواپيما، 874 فروند هليكوپتر و 99فرودگاه عملياتي است. نيروي هوايي ترکيه يک از بزرگترين نيروها در جهان و از سريعترين نيروهاي هوايي در ناتو است. اين نيرو در حال حاضر 60 هزار و 100 کارمند نظامي فعال دارد.

نيروي دريايي تركيه نيز داراي 265 فروند كشتي، هشت بندر، 16 زير دريايي، ‌937 قايق نظامي گشت زني، 19 ناوچه‌ و 108 قايق‌ جنگي خشكي آبي است. نيروي دريايي تركيه داراي ناو هواپيمابر و ناوشكن نيست.

بودجه نظامي تركيه در سال ‌2011، 25 ميليارد دلار بوده است. كشور تركيه داراي مساحت 783 هزار و 562 كيلومتر مربع، 7 هزار و 200 كيلومتر خط ساحلي و 2648 كيلومتر مرز مشترك است.

نيروهاي مسلح ترکيه متشکل از نيروي هوايي، نيروي زميني، نيروي دريايي، گارد ساحلي و ژاندارمري است. ترکيه بعد از عضويت در ناتو نيروهاي مسلح خود را نيز نوسازي کرد و در سال 1980 دومين تجديد ساختار خود را شروع کرد.

ارتش ترکيه دومين ارتش بزرگ عضو ناتو پس از ايالات متحده آمريکا از لحاظ تعداد پرسنل و سرباز است.

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  به نظر شما ایران در چه زمینه نظامی پیشرفت بیشتری داشته است؟
  آیا از سرعت لود سایت راضی هستید؟


  آمار سایت
 • کل مطالب : 135
 • کل نظرات : 11
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 51
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 28
 • بازدید امروز : 94
 • باردید دیروز : 75
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 239
 • بازدید ماه : 1,775
 • بازدید سال : 8,204
 • بازدید کلی : 707,065
 • جستجو...
  تبلیغات متنی
   تبلیغات متنی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
   تبلیغات متنیجهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
   تبلیغات متنیجهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
  دانلود تولبار ما