close
تبلیغات در اینترنت
آشنایی با نفربر LAV III
loading...

ارتش جهانی ویکی نظامی

آشنایی با نفربر پیشرفته LAV III ساخت کانادا   در نیروی نظامی هر کشوری نیروی زمینی از جایگاه ویژه ای برخوردار هست و تجهیزات و ابزار آلات نیروی زمینی به چند بخش متفاوت تقسیم می شود . نیروی زمینی کشور ها معمولا متشکل هستند از تانک ها ، نفربر های زرهی و غیر زرهی ، موشک های زمینی و همچنین توپ های خودکششی . نفربر LAV III ، ساخت کشور کانادا است . این نفربر با داشتن ویژگی های خاص هم اکنون جزو بهترین نفربر های زرهی نیروی زمینی کانادا به شمار می آید . کانادا در حدود 651 دستگاه از LAV III را در اختیار…

مشکلات سایت
با سلام

مدتی هست که سایت دچار مشکلاتی بوده از پاک شدن تصاویر و خراب شدن قالب و باز نشدن پست های ایندکس شده در گوگل این مشکلات به دلیل مشکلاتی هست که در تمدید شدن دامین سایت بوجود اومده که ما تا روز های آینده سعی می کنیم اون هارو برطرف کنیم...

با تشکر-مدیریت سایت ارتش جهانی
آخرین ارسال های انجمن
ADMIN بازدید : 375 دوشنبه 28 اسفند 1391 نظرات ()

آشنایی با نفربر پیشرفته LAV III ساخت کانادا

 

در نیروی نظامی هر کشوری نیروی زمینی از جایگاه ویژه ای برخوردار هست و تجهیزات و ابزار آلات نیروی زمینی به چند بخش متفاوت تقسیم می شود . نیروی زمینی کشور ها معمولا متشکل هستند از تانک ها ، نفربر های زرهی و غیر زرهی ، موشک های زمینی و همچنین توپ های خودکششی .
نفربر LAV III ، ساخت کشور کانادا است . این نفربر با داشتن ویژگی های خاص هم اکنون جزو بهترین نفربر های زرهی نیروی زمینی کانادا به شمار می آید . کانادا در حدود 651 دستگاه از LAV III را در اختیار دارد که البته پیش بینی شده به توجه به بودجه نظامی کانادا تا سال 2010 این رقم به 2000 دستگاه برسد . ویزگی های برتر این خودروی زرهی برد، سرعت ، جنگ افزار ها ، میزان حمل نفر ، قابلیت انجام عملیات های شناسایی و اکتشافی و شرکت در نبرد های چریکی است . بیش از 300 دستگاه LAV III در افغانستان در حال انجام ماموریت هستند . لازم به ذکر است که کشور هایی از قبیل نیوزیلند به تعداد 110 دستگاه البته از نوع NZLAV و رومانی در حدود 31 دستگاه از این نفربر ار در اختیار دارند . در واقع می توان گفت اخرین نمونه از خانواده نفربر های LAV همین نفربر LAV III است که در سال 1999 توسط شرکت General Dynamics Land Systems وارد به خدمت شد . که همین شرکت هم تولید کننده نفربر سوئیسی Mowag Piranha بود . ایالات متحده آمریکا هم از نفربری مشابه به نام Stryker استفاده می کند که از لحاظ ظاهری بسیار شبیه نفربر لاو 3 است . یکی از ویزگی های اصلی این نفربر در دارا بودن به ساختمانی مناسب برای حمل نقل های هوایی است که بنابراینکه سی-130 هواپیمای اصلی نیروی هوایی کانادا از لحاظ حمل و نقل های نظامی است این نفربر متناسب برای جایگری در این هواپیما طراحی شده است که هم اکنون با ورود 4 فروند هواپیمای غول پیکر سی-17 دیگر مشکلی در این امر نیست .

سیسنم های شناسایی و ابزار های رادیویی و ارتباطی

یکی از ویژگی های اساسی این نفربر دارا بودن به سیستم های رادیویی و ارتباطی بسیار قوی است . این نفربر دارای سیستم رادیویی ST/D3 و سیستم دیگری به نام PSK.6 است . یکی دیگر از سیستم های دیگر این نفربر که در رده ی سیستم های رادیویی قرار می گیرد اوبوهت دیگری رو به این نفربر بخشیده است . سیستم رادیویی و اخلال گر MMLS/TUA-4M سیستمی برای استراق سمع در سیستم های رادیویی و ارتباطی دشمن هست . با استفاده از این سیستم دو کار را می توان به راحتی انجام داد . اولنی کار اخلال و از کار انداختن سیستم های رادیویی تا برد 5 تا 10 کیلومتر و استراق سمع به تماس های رادیویی نفربر ها ف تانک ها و یا حتی مقر ها و پایگاه های زمینی . از سیستم های رادیویی و ارتباطی که بگذریم به سیستم های اکتشافی می رسیم . دوربین تصویری و مانیتوری کالشن که یکی از قدرتمند ترین سیستم های اکتشافی به شمار می آید با دارا بودن به سیستم دید در شب EB می تواند تا برد 3 تا 5 کیولمتر را مورد بازرسی قرار دهد . یکی دیگر از سیستم هایی که در این باره مورد استفاده قرار می گیرد سیستمی شبیه به سیستم موقعیت یاب GPS است که با استفاده از ماینتور می تواند موقعیت ، حرکت ها ، اب و هوای منطقه مورد نظر ، تماس های رادیویی را زیر نظر بگیرد و به سرنشینان خودرو اطلاع دهد . از دیگر سیستم هایی که این نفربر استفاده می کند سیستم KQ2C است که با استفاده از همین سیستم دما داخلی کابین ، دمای بیرونی خودرو را مورد بررسی قرار می دهد و اگر این سیستم متوجه اتش سوزی در موتور و یا بدنه خودرو شود به سرعت در ها را به جز در های اصلی باز می کند . به دلیل آشنا نبودن سربازان کانادایی به محل ها و منطقه های افغانستان به تازگی برای سرعت عمل و صرفه جویی در وقت و اکس العمل سریع سیستم های موقعیت یاب جی پی اس از مدل 5ای را با ماینتور 19 اینچ در داخل کابین قرار داده اند . که البته این امر به تازگی صورت گرفته است . البته قبلا هم سیستم چی پی اس در این خودرو ها کار گذاشته شده بود ولی از 300 دستگاه فقط 24 دستگاه به این سیستم مجهز بودند که ان هم از مدل قدیمی ای1 بوده است .

براي ديدن تصوير در اندازه واقعي کليک کنيد

براي ديدن تصوير در اندازه واقعي کليک کنيد

براي ديدن تصوير در اندازه واقعي کليک کنيد

براي ديدن تصوير در اندازه واقعي کليک کنيد

براي ديدن تصوير در اندازه واقعي کليک کنيد

جنگ افزار ها و توضیحات کلی

دلایل اصلی برای وجود نفربر LAV III در افغانستان و دلایل سرمایه گذاری و موفقیت آن به خاطر استفاده از طیف وسیعی از جنگ افزار ها بوده . این نفربر قادر هست همزمان به 2 تا 4 فروند موشک ضد تانک TOW و همچنین یک کالیبر 25 mm تجهیز شود . در بعضی مواقع با استفاده از برجک TO2 قادر هست که به 8 موشک انداز تجهیز شود . یکی دیگر از ویزگی های نفربر لاو 3 چند برجکی آن است . این نفربر قادر است که به 6 برجک متحرک تجهیز شود . مهمترین این برجک ها NU5 ( برای حمل توپ 105 میلیمتری ) ، برجک ERF ( برا یحمل 3 موشک انداز و 1 کالیبر 20 میلیمتری ) ، برجک TO2 ( برای تجهیز به 8 موشک انداز ) و برجک VV/D3-L برای حمل 4 فروند موشک انداز و 1 کالیبر 25 میلیمتری و یا 7.62 که درو اقع می توان گفت در بین 300 نفربر حاضر در افغانستان 245 نفربر از برجک VV/D3-L آن هم بدون موشک انداز استفاده می کنند . لاو 3 یک نفربر 8 چرخ است که در حدود 450 کیلومتر برد و سرعتی معادل 100 کیلومتر در ساعت دارد که گفته شده در نمونه های جدید این نفربر برد این خودروی زرهی به 800 کیلومتر ارتقاع یافته است . مهمترین مسئله در امر جنگ افزار های لاو-3 وجود توپ قدرتمند 105 میلیمتری است که بااستفاده از این توپ این نفربر به قدرت خارقلاده ای رسیده است اگرچه به دلیل دارا بودن به موتور Caterpillar 3126 در صورت حمل این توپ حداکثر سرعت برای ایمنی افراد و خود نفربر باید 6 تا 70 کیلومتر باشد . که البته فقط 8 دستگاه به این توپ 105 میلیمتری مجهز هستند . از دیگر ویژگی های بارز این نفربر وجود سیستم های PL-2/D است که قدرت ورود به آب و حرکت با سرعت 10 کیلومتر در ساعت را به آن می دهد که البته اشکال این سیستم در این است که به ازای هر یک ساعت حرکت در آب در حدود 3.5 برابر سوخت در مقابل حرکت بر روی خشکی مصرف می کند . بنابراین کمپانی مذکور تصمیم به استفاده از سیستم RBD را گرفت که این سیستم میزان مصرف سوخت را تا چندین برابر در هنگام حرکت در آب کاهش می دهد . ویزگی های اصلی این نفربر به داشتن هزیه های کم نگهداری و حمل نقل آسان آن بنابرا استفاده های زیادی که دارد . گفته شده که قرار است تا دو سال دیگر یک نمونه آزمایشی نفربر هوابردی را از این نمونه آزمایش کند . که البته این طرح فقط یک طرح آزمایشی است و دولت کانادا اظهار کرده است که به هیچ وجه سرمایه گذاری بر روی این موضوع نخواهد کرد .
نام : LAV III
کشور سازنده : کانادا
سال ورود به خدمت : 1999
وزن : 16.95 تن
طول : 6.98 متر
عرض : 2.7 m
ارتفاع : 2.8 m
تعداد سرنشینان : 10 نفر
جنگ افزار ها : موشک های ضد تانک TOW ، کالیبر 7.62 ، توپ 105 میلیمتری ، کالیبر 25 و 20 میلیمتری
موتور : Caterpillar 3126
برد : 450 کیلومتر
سرعت : 100 کیلومتر در ساعت
سرعت در آب : 10 کیلومتر در ساعت


براي ديدن تصوير در اندازه واقعي کليک کنيد

براي ديدن تصوير در اندازه واقعي کليک کنيد

براي ديدن تصوير در اندازه واقعي کليک کنيد

براي ديدن تصوير در اندازه واقعي کليک کنيد

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  به نظر شما ایران در چه زمینه نظامی پیشرفت بیشتری داشته است؟
  آیا از سرعت لود سایت راضی هستید؟


  آمار سایت
 • کل مطالب : 135
 • کل نظرات : 11
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 51
 • آی پی امروز : 35
 • آی پی دیروز : 25
 • بازدید امروز : 166
 • باردید دیروز : 128
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 294
 • بازدید ماه : 1,951
 • بازدید سال : 14,121
 • بازدید کلی : 712,982
 • جستجو...
  تبلیغات متنی
   تبلیغات متنی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
   تبلیغات متنیجهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
   تبلیغات متنیجهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
  دانلود تولبار ما