close
تبلیغات در اینترنت
ناو (ناوچه) جماران
loading...

ارتش جهانی ویکی نظامی

اطلاعات کلی نوع کشتی بومی: ناوشکنبین‌المللی و ناتو: ناوچه یا ناوچه سبک کلاس کلاس موج کشور سازنده ایران ساخت کارخانه کارخانجات نداجا و در بخش خصوصی ورود به ناوگان ۳۰/۱۱/۱۳۸۸ مشخصات طول کشتی ۹۴ متر پهنای بدنه ۱۱ متر نوع موتور نامشخص، برآورد شده: دو موتور هر یک با توان ۱۰۰۰۰ اسب بخار چهار ژنراتور دیزل ۵۵۰ کیلوواتی تعداد خدمه ۱۴۰ نفر سرعت ۳۰ گره دریایی (۵۶ کیلومتربرساعت) برد عملیاتی ۳۰۰۰ مایل دریایی (بیش از ۵۵۰۰ کیلومتر) جنگ‌افزارها توپخانه ۲× اژدر سه‌گانه سبک ۵۳۳ میلی‌متری ۱ × توپ ۷۶ میلی‌متری فجر…

مشکلات سایت
با سلام

مدتی هست که سایت دچار مشکلاتی بوده از پاک شدن تصاویر و خراب شدن قالب و باز نشدن پست های ایندکس شده در گوگل این مشکلات به دلیل مشکلاتی هست که در تمدید شدن دامین سایت بوجود اومده که ما تا روز های آینده سعی می کنیم اون هارو برطرف کنیم...

با تشکر-مدیریت سایت ارتش جهانی
آخرین ارسال های انجمن
ADMIN بازدید : 609 چهارشنبه 04 بهمن 1391 نظرات ()


اطلاعات کلی
نوع کشتی بومی: ناوشکن
بین‌المللی و ناتو: ناوچه
یا ناوچه سبک
کلاس کلاس موج
کشور سازنده ایران
ساخت کارخانه کارخانجات نداجا و در بخش خصوصی
ورود به ناوگان ۳۰/۱۱/۱۳۸۸
مشخصات
طول کشتی ۹۴ متر
پهنای بدنه ۱۱ متر
نوع موتور نامشخص، برآورد شده:
دو موتور هر یک با توان ۱۰۰۰۰ اسب بخار
چهار ژنراتور دیزل ۵۵۰ کیلوواتی
تعداد خدمه ۱۴۰ نفر
سرعت ۳۰ گره دریایی (۵۶ کیلومتربرساعت)
برد عملیاتی ۳۰۰۰ مایل دریایی (بیش از ۵۵۰۰ کیلومتر)
جنگ‌افزارها
توپخانه ۲× اژدر سه‌گانه سبک ۵۳۳ میلی‌متری
۱ × توپ ۷۶ میلی‌متری فجر 27
۲× توپ ۲۰ یا ۲۵ میلی‌متری
سیستم موشکی ۴ × موشک سطح‌به‌سطح سی-۸۰۲
یا سی-۸۰۳
یا کرم ابریشم (سی‌اس‌اس-سی-۳)
رادار مجهز به رادار و تجهیزات الکترونیکی نوین
توپخانه ضدهوایی ۱× توپ ضدهوایی فاتح ۴۰ میلی‌متری
موشک دفاع هوایی ۴× موشک سطح‌به‌هوای فجر
هواگردهای قابل حمل ۱× بالگرد ضد زیردریایی بل ۲۱۲
یا اس‌اچ۳-سی کینگناوچه جماران{ نخستین نمونه از کشتی‌های جنگی کلاس موج ساخت ایران است که به موشک‌های هدایت شونده دریابه‌دریا و دریابه‌هوا، اژدرانداز،توپ پدافندی ، ابزار ناوبری الکترونیکی نوین و امکانات جنگ الکترونیک مجهز است. این کشتی با طول ۹۴ متر، ظرفیت ۱۴۲۰ تُن و سرعت ۳۰ گره دریایی (۵۶ کیلومتر بر ساعت)، توانایی حمل ۱۴۰ملوان و حمل بالگرد و سوخت‌گیری آن‌ها را نیز دارد. به‌گفته رسانه‌های ایرانی، این کشتی در ایران با بکارگیری قطعات داخلی و خارجی و همکاری ۱۲۰ دانشگاه ایرانی طراحی و ساخته شده‌است. موتور این کشتی ساخت فرانسه است، اما به دلیل تحویل داده‌نشدن کامل گیربکس، شفت و پروانه طبق قرارداد، این قطعات از جمله شفت ۱۲ متری آن با وجود دشواری توسط متخصصین ایرانی ساخته شده‌است.

رسانه‌های دولتی و مقامات ایرانی از جماران و دیگر شناورهای کلاس موج تحت عنوان ناوشکن و گاهی رزم ناو یاد می‌کنند، اما در منابع نظامی این کشتی با عنوان «ناوچه (ناوچه سبک) جماران» نامیده می‌شود چراکه بر اساس سیستم طبقه‌بندی تمامی ارتش‌های دیگر دنیا چنین شناورهایی ناوچه سبک محسوب می‌شوند. هرچند قاعدهٔ دقیقی در این زمینه وجود ندارد اما به طور معمول یک ناوچه وزنی در حدود ۵ هزار تن و یک ناوشکن وزنی بیش از ۷۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تن دارد. (برای مثال جدیدترین ناوشکن‌های آمریکایی با عنوان دی‌دی‌جی-۱۰۰۰ حدود ۱۴ هزار تن را جابجا می‌کنند.) در حالی‌که ناوچه‌های موج با بارگیری ۱٬۴۲۰ تن در پایین‌ترین سطح تناژ ناوچه ها قرار می‌گیرند. و ناخدا امیر رستگاری از فرماندهان نیروی دریایی ایران با وجود توصیف این کشتی با عنوان ناوشکن به این نکته اشاره کرده که جماران بایستی به عنوان یک ناوچه طبقه‌بندی شود.}

1-نقل شده توسط ویکیپدیا
متخصصان ارتش و وزارت دفاع موفق شدند ناوشکن رزمي جماران يكي از پيشرفته ترين ناوشكن هاي در نوع خود را طراحي و عملياتي نمايند. اين رويداد بزرگ دفاعي در حالي صورت گرفت كه رزمناو رژیم صهیونیستی در صبح همان روز وارد آبهاي خلیج فارس شده بود. ورود جماران به خليج فارس ، موجب وحشت ناوگان دريايي ايالات متحده و بالاخص ر‍ژيم صهيونيستي شد.

جماران مجهز به موشكهاي ضد كشتي، سطح به هوا و نيز انواع اژدر و توپهاي دريايي از جمله فجر  27  به عنوان مدرن‌ترين توپ دريايي جهان است.
ناوشكن جماران  94  متر طول و قريب  1500  تن وزن دارد و يك رادار پيشرفته نيز براي انجام هر چه بهتر ماموريتها، روي آن نصب شده است. اين ناوشكن مي تواند با سرعت  30  گره دريايي حركت كرده و  120  تا  140  پرسنل و خدمه نيز در آن فعاليت خواهند كرد.
به گفته مسئولان اين پروژه مهم دريايي، جماران از حدود يك ميليون و  400  هزار قطعه، سامانه و مجموعه تشكيل شده است.
اين ناوشكن به عنوان نخستین ناوشکن ایرانی با اتکا به توان دانشمندان داخلی و بدون استفاده از  کمک فکری و ابزار خارجی ساخته شده است.
به گفته فرمانده نيروي دريايي ارتش ج.ا.ا  سامانه‌ها و فناوري‌هاي متعدد اطلاعاتي، جنگ الكترونيك، ضد الكترونيك، راداري، موشكي، اژدر زير سطح و سونار در طبقات مختلف اين ناوشكن قرار گرفته است.

جماران علاوه بر قدرت حمل بالگرد،  توانايي به‌كارگيري در جنگ‌هاي الكترونيكي را نيز خواهد داشت.كارشناسان نظامي معتقدند ، جماران،  با قابليتهاي ويژه خود  توانایی مقابله با تهاجمات هسته‌ای و میکروبی را نیز دارد.

ناوشکن هلي كوپتر بر جماران نسبت به بسیاری از ناوشکن‌های جهان از جمله ناوشکن‌های کلاس “واستر ” پیشرفته‌تر است.و اين ادعا به دليل تجميع قابليتهاي منحصر به فرد ي از جمله ،سامانه‌های پردازش راداری، رادارهای تاکتیکی سطحی، زیر سطحی و هوایی، قدرت بالای کنترل آتش، و نيز تجهيز به انواع سامانه‌های اژدرافکن و توپ‌های دریایی و حمل بالگرد و کمک به سوخت‌رسانی بالگردها، در مقابل تهاجم‌های هسته‌ای و میکروبی مي باشد.

در ساخت این ناو شکن، بیش از  120  مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی مشارکت داشته اند

اين دستاورد بزرگ در مراسم ويژه‌اي با فرمان حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، فرمانده معظم كل قوا، رسماً به ناوگان دريايي ارتش ملحق شد.

 

مشخصات :

نوع جنگ افزار : ناوشكن DESTROYER

نام جنگ افزار : جماران

قابليت : هلي كوپتر بر و حامل موشك

تسليحات : يك قبضه توپ دريايي فجر  ۲۷  - ا‍ژدر زيرسطحي حوت- قايقهاي هجومي تندرو... موشكهاي كروز كوثر - سي  ۸۰۳  و...

طول  :  94  متر

عرض  :۱۲  متر

 ارتفاع از سطح آب  : ۷  متر

وزن  : 1500  تن

2-نقل شده توسط سایت های ایران

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  به نظر شما ایران در چه زمینه نظامی پیشرفت بیشتری داشته است؟
  آیا از سرعت لود سایت راضی هستید؟


  آمار سایت
 • کل مطالب : 135
 • کل نظرات : 11
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 51
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 50
 • بازدید امروز : 39
 • باردید دیروز : 106
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 39
 • بازدید ماه : 1,980
 • بازدید سال : 1,980
 • بازدید کلی : 718,886
 • جستجو...
  تبلیغات متنی
   تبلیغات متنی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
   تبلیغات متنیجهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
   تبلیغات متنیجهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
  دانلود تولبار ما