close
تبلیغات در اینترنت
ارتش سایبری جمهوری اسلامی ایران
loading...

ارتش جهانی ویکی نظامی

ارتش سایبری جمهوری اسلامی ایرانارتش سایبری (به انگلیسی: Iranian Cyber Army) نامی است که افراد نامشخصی برای فعالیت‌های سایبری خود روی اینترنت به کار می‌برند. درباره این گروه اطلاعات چندانی در دسترس نیست، اما برخی منابع احتمال وابستگی آن به دولت ایران را مطرح کرده‌اند.[۱] این گروه به چندین وب سایت آمریکایی و چینی و همچنین وب‌گاه‌های حامی جنبش سبز و مخالف دولت جمهوری اسلامی ایران، حمله کرده‌است.تاریخچهطرح تشکیل ارتش سایبری ایران از سال ۸۴ در سپاه مطرح شد، اما با افزایش تبلیغات علیه دولت نهم در اجرای…

مشکلات سایت
با سلام

مدتی هست که سایت دچار مشکلاتی بوده از پاک شدن تصاویر و خراب شدن قالب و باز نشدن پست های ایندکس شده در گوگل این مشکلات به دلیل مشکلاتی هست که در تمدید شدن دامین سایت بوجود اومده که ما تا روز های آینده سعی می کنیم اون هارو برطرف کنیم...

با تشکر-مدیریت سایت ارتش جهانی
آخرین ارسال های انجمن
ADMIN بازدید : 388 چهارشنبه 09 اسفند 1391 نظرات ()

ارتش سایبری جمهوری اسلامی ایران

ارتش سایبری (به انگلیسی: Iranian Cyber Army) نامی است که افراد نامشخصی برای فعالیت‌های سایبری خود روی اینترنت به کار می‌برند. درباره این گروه اطلاعات چندانی در دسترس نیست، اما برخی منابع احتمال وابستگی آن به دولت ایران را مطرح کرده‌اند.[۱] این گروه به چندین وب سایت آمریکایی و چینی و همچنین وب‌گاه‌های حامی جنبش سبز و مخالف دولت جمهوری اسلامی ایران، حمله کرده‌است.
تاریخچه

طرح تشکیل ارتش سایبری ایران از سال ۸۴ در سپاه مطرح شد، اما با افزایش تبلیغات علیه دولت نهم در اجرای آن تسریع به عمل آمد. مدتی بعد گروهی بسیار وسیع تشکیل شد که تعداد اعضای آن از چند نام بسیار فراتر می‌رفت.

در اردیبهشت ۱۳۸۸ نیز خبرگزاری فارس گزارش داد مؤسسه «Defense Tech» که از مؤسسات نظامی و امنیتی ایالات متحده آمریکا است، با استناد به آمار دریافتی از سازمان اطلاعات آمریکا، ایران را جزء پنج کشور دارای قوی‌ترین نیروی سایبری معرفی کرده‌است. این مؤسسه با تاکید بر اینکه ارتش سایبری ایران زیرمجموعه تیم رصد سایبری سپاه است، بودجه آن را ۷۶ میلیون دلار اعلام کرده بود. این موسسه همچنین تعداد نیروهای این ارتش را بیش از ۲۴۰۰ نفر و ۱۲۰۰۰ نفر ذخیره برآورد کرده بود.

ساختار گروه

ارتش سایبری ایران را به چهار گروه تقسیم کرده‌اند.

گروه اول

ماموریت آن دفاعی است و به پیگیری هویت هکرهای مهاجم و خنثی کردن فعایت آن‌ها می‌پردازد. این گروه توانست تعداد زیادی از ویروس‌های مهاجم را کشف کند و خطر آن‌ها را کاهش دهد.

گروه دوم

ماموریت آن تهاجمی است و تاسیسات زیربنایی "دشمنان ایران" از جمله تاسیسات انرژی، آب، شبکه‌ی قطارها و فرودگاه‌ها را هدف قرار می‌دهد. این گروه همچنین تاسیسات اتمی برخی کشورها، بانک‌ها و بازارهای جهانی را هدف قرار می‌دهد.

گروه سوم

ماموریت رمزگشایی پسوردها و ابزار انتقال اطلاعات را برعهده دارد. این گروه پس از تاسیس پایگاه امنیتی ناتو در ترکیه فعالیت خود را آغاز کرد.

گروه چهارم

ماموریت دارد بر روی فرکانس‌های برخی شبکه‌های تلویزیونی عربی و غربی پارازیت ارسال کند. ماموریت این گروه از ماه ها پیش آغاز شد و تا کنون توانست بر روی برخی از شبکه‌های تلویزیونی فارسی و عربی زبان پارازیت ارسال کند.

موج سبز آزادی

روز   ۲۵ آذر ۱۳۸۸ وب‌گاه موج سبز آزادی هک شد. به گزارش عصر ایران این سایت از مجموعه سایت‌های حامی اصلاح طلبان و میر حسین موسوی و مهدی کروبی است که پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری آغاز به کار کرده بود.

بنابراین گزارش به هنگام مراجعه به این سایت صفحه‌ای مشکی ظاهر می‌شود که روی آن به انگلیسی نوشته شده‌است:

این سایت از سوی ارتش سایبری ایران هک شده‌است

.

زیر این پیام پرچمی سبز با شعار قرمز «یا حسین علیه السلام» به چشم می‌خورد که زیر آن شعری هم نوشته شده‌است.


توییتر

صبح روز جمعه، ۲۷ آذر ۱۳۸۸ به وقت ایران امکان دسترسی به وب‌گاه  توییتر در برخی از نقاط دنیا قطع شد و کاربران به جای سایت اصلی به پیامی با ترجمه‌ی ضعیف به زبان انگلیسی تغییر مسیر داده‌شدند که ترجمه آن چنین است:

آمریکا فکر می‌کند که دارد اینترنت را با دسترسی‌اش کنترل و مدیریت می‌کند، اما این طور نیست؛ این ما هستیم که اینترنت را با قدرتمان کنترل و مدیریت می‌کنیم. بنابراین، سعی نکنید مردم ایران را تحریک کنید که...

حالا کدام کشور است که در فهرست تحریم است؟ ایران؟ آمریکا؟ ما آن‌ها را می‌چپانیم توی لیست.

خداحافظ

این کار از طریق تغییر در سامانه نام دامنه‌های توییتر انجام شده‌است

 بایدو

این گروه در صبح روز سه‏شنبه ۲۲ دی ۱۳۸۸ در اقدامی دیگر بایدو، بزرگترین موتور جستجوگر چینی را هک کردند. طبق پیغامی که آنان پس از هک وب‌گاه بایدو گذاشتند، عنوان شده بود :

    ارتش سایبری ایران در اعتراض به دخالت‌های سایت‌ها بیگانه و صهیونیستی در امور داخلی کشورمان و پخش اخبار دروغ و تفرقه‌برانگیز راه‌اندازی شده‌استاین اقدام به ایجاد یک جنگ سایبری میان ایران و چین انجامید و گروهی از هکرهای چینی به نام «اتحادیه هانکر» وب‌گاه‌های رسمی حکومت ایران از جمله وبگاه رسمی ریاست جمهوری و رهبری را هک کردند.

 رادیو زمانه

روز ۱۰ بهمن ۱۳۸۸ ارتش سایبری ایران وب‌گاه رادیو زمانه را هک کرده، صفحه اول آن را با تصویری منقش به پرچم جمهوری اسلامی ایران، عبارت «یا حسین(ع)» و «خلیج فارس» جایگزین کرده‌است. ارتش سایبری ایران در پیامی در رادیو زمانه که وابسته به دولت هلند است، آورده:

    ارتش سایبری ایران به تمام مزدوران وطن فروش هشدار می‌دهد که در دامان اربابان خود نیز آن‌ها را راحت نمی‌گذارد

اطلاعات دریافتی حاکی از آن است که این حمله از ابعاد گسترده‌ای برخوردار بوده و ظاهراً باعث شده که کلیه اطلاعات این وب‌گاه از روی سرور آن پاک شود.

صفحه هک شده رادیو زمانه

 خبرنامه امیرکبیر

سایت «خبرنامه امیرکبیر» شامگاه ۱۷ بهمن ۱۳۸۸ هک شد. به گزارش خبرنگار پارسانیوز، گروه «ارتش سایبری ایران» که پس از وقایع اخیر بعد از انتخابات ریاست جمهوری به فعالیت خود رنگ و بویی دیگر داده‌است وب سایت «خبرنامه امیرکبیر» را هک کرده و در صفحه اول آن، تصویری منقش به پرچم «یا حسین(ع)» و «فإن حزب الله هم الغالبون» را جایگزین کرده‌است.

به گزارش پارسانیوز، در بخش انتهایی تصویر جایگزین شده در صفحه اصلی خبرنامه امیرکبیر شعری با مضمون «اگر فرمان دهد رهبر، بتازیم اگر او خواهد از ما، سر ببازیم، اگر صبر و قرار از ما بخواهد، بشینیم و بسوزیم و بسازیم» آمده‌است.
وب‌گاه رسمی سازگارا

ارتش سایبری در ۲۱ بهمن ۱۳۸۸ سایت محسن سازگارا را هک و پیغامی بدین مضمون در صفحه هک شده درج کردند:

در حالیکه آقای محسن سازگارا به آموزش جلوگیری از هک شدن توسط ارتش سایبری ایران مشغول بود، ارتش سایبری ایران فقط و فقط برای اثبات پوچ بودن حرف اینگونه افراد این سایت را هک نمود.

 صفحه فیس بوک العربیه
سایت جنبش راه سبز (جرس)

در ۲۳ بهمن ۱۳۸۸ سایت جرس نیوز که اخبار جنبش سبز را منتشر می‌کند توسط ارتش سایبری هک شد. در صفحه‌اصلی سایت جرس هم پیامهایی بعنوان دلایل هک سایت قرار دادند:

    به احترام رفراندومی که در ۲۲ بهمن برگزار شد ومردمی که رای دادند و به احترام ملتی بزرگ و وطنی به نام ایران

    بیشتر از این مهره افرادی که خود در آمریکا در امن و امان به سر می‌برند و از شما بعنوان مهره استفاده می‌کنند نباشید.

 تک‌کرانچ

وب‌گاه اروپایی تک کرانچ در سپتامبر ۲۰۱۰ به دست ارتش سایبری ایران هک شد و مراجعه‌کنندگان به این سایت پس از ورود به یک سرور مخرب هدایت می‌شدند که این سرور با بررسی رایانه‌های کاربران، درصدد شناخت نقاط ضعف احتمالی و نفوذ و نصب برنامه‌های مخرب بر روی آنها می‌نموده‌است.

 

تلویزیون فارسی وان و سایر وب‌گاه‌های گروه موبی


تصویری از صفحه اصلی وب‌گاه پس از هک
در آبان ۱۳۸۹ ارتش سایبری ایران وبسایت تلویزیون فارسی ۱ را به همراه تعداد زیادی از وبسایت‌های مرتبط با گروه موبی از جمله تلویزیون طلوع، تلویزیون لمر، رادیو آرمان و .. را هک کرد.

سایت صدای آمریکا

سایت صدای آمریکا و ۹۵ سایت وابسته به آن در روز ۳ اسفند ماه ۱۳۸۹ توسط ارتش سایبری ایران هک گردید و مخاطبان این سایت‌ها با مراجعه به این سایت‌ها با آرم ارتش سایبری و جمله ی "ثابت کرده‌ایم که می‌توانیم" مواجه می‌شدند.همچنین متنی در این سایت با خطاب نمودن کلینتون وزیر سیاست خارجی آمریکا قرار داده‌اند که عبارت است از : خانم کلینتون می‌خواهی صدای ملت‌های مظلوم را بشنوی؟ ملت‌های اسلامی دیگر حیله‌گری‌های آمریکا را باور نمی‌کنند، ما از شما می‌خواهیم که به دخالت در کشورهای اسلامی ادامه ندهید.

صدای آمریکا عنوان کرد که ارتش سایبری در دسترسی به سیستم کامپوتری داخلی سایت صدای آمریکا شکست خورد ولی با دسترسی به یک سیستم کامپیوتری بیرونی که سرور آدرس‌های اینترنتی را اداره می‌کرده‌است، آدرس‌های اینترنتی را به سوی آدرس‌های خود تغییر مسیر داد

تولید بات مخرب

وب‌گاه zednet اعلام کرده ارتش سایبری ایران در اکتبر ۲۰۱۰ اقدام به تولید بات مخرب برای سیستم عامل ویندوز کرده‌است. این بات تا به حال ۴۰۰۰۰۰ مرتبه دانلود شده‌است و پیش بینی می‌شود این بات ۲۰ میلیون سیستم را آلوده کند.شیوه‌های مبارزه سایبری

برخی از شیوه‌های شناخته شده مبارزه سایبری از این قرارند:

 1. Electromagnetic pulse weapons (non-​​nuclear)
 2. Compromised counterfeit computer software
 3. Wireless data communications jammers
 4. Computer viruses and worms
 5. Cyber data collection exploits
 6. Computer and networks reconnaissance tools
 7. Embedded Trojan time bombs (suspected)
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  به نظر شما ایران در چه زمینه نظامی پیشرفت بیشتری داشته است؟
  آیا از سرعت لود سایت راضی هستید؟


  آمار سایت
 • کل مطالب : 135
 • کل نظرات : 11
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 51
 • آی پی امروز : 35
 • آی پی دیروز : 25
 • بازدید امروز : 158
 • باردید دیروز : 128
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 286
 • بازدید ماه : 1,943
 • بازدید سال : 14,113
 • بازدید کلی : 712,974
 • جستجو...
  تبلیغات متنی
   تبلیغات متنی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
   تبلیغات متنیجهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
   تبلیغات متنیجهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
  دانلود تولبار ما